jump to navigation

autors

Esmu astoņdesmito gadu vidū Latvijas laukos dzimis puisis. Tagad ceļoju pa pasauli un mācos. Mājās iegriežos retāk kā gribētos.

Jau agrā bērnībā sapratu, ka man pieejamā heteronormatīvā informācija neatspoguļo manu seksualitāti pilnībā. Pašlaik lēnām iznāku no pagrīdes.

Man ir paveicies ar atbalstošu draugu loku un veiksmīgi izvēlētām mācību iestādēm, kas man ļauj lēnām izprast sevi un to, kā mana un jebkura cita cilvēka tieksme pēc tuvības ar citiem ir saistīta sabiedību un politiku.

Lai arī esmu ārā no pagrīdes savu draugu, kolēģu, un radu vidū, vismaz pagadām izvēlos palikt anonīms, lai pasargātu savu tuvinieku mieru un labklājību.

Emuāra nosaukums ir aizgūts no akademiskās orientālisma teorijas. Tajā “subalterns” kā īpašības vārds apzīmē uzskatus un viedokļus, kas neatbilsts valdošajam standardam, un tiek tīši vai neapzināti apspiesti.

Ar emuāra palīdzību es pārdomāju savu personības attīstību, to kā dzimumattiecības, un jo īpaši tādas,  kas neatbilst heteronormatīviem standardiem, ietekmē sabiedrību un politiku, un kā ārpasaule veido manu un citu mīksto intīmo pierdzi.

Es ar nolūku lietoju vārdu “mīkstie”, atsaucoties uz GLBT un citiem ne-heteronormatīvajiem cilvēkiem. Šāda izvēle ir balstīta uz manu uzskatu, ka negatīva vārda lietošana to cilvēku vidū, uz kuriem tie attiecināti, dod spēku un ļauj pārvarēt apspiešanu un stigmatizāciju.

Izvēlējos  “mīkstie,” jo tas ir vārds, ko plaši lieto gan Latvijas gan ārvalstīs dzīvojošie latvieši. Tā nozīmi ir vienkāršāk aptverama, jo atšķirībā no, piemēram, no krievu valodas lietojuma aizgūtā “pediņa” un, škiet, arī “zilā”, vārda “mīkstais” nozīme man liekas latviešu gramatikā balstīta.

Bez tam, vārdu “mīkstais” pārveidojot daudzskaitļa akuzatīvā, to ir iespējams padarīt par bezdzimuma jēdzienu, tādejādi iekļaujot tajā pēc iespējas vairāk iespējamās identitātes. Atvainojos, ja Tu sevi pieskaiti LGBTu.t.t., bet nepiekrīti manam valodas lietojumam.  Piedāvā labāku un es to labprāt apsvēršu un varbūt izmantošu!

Visbeidzot, neskatoties uz sevis pieskaitīšanu apspiestai un neizprastai sabiedrības šķirai, es neesmu nonācis internetā, lai žēlotos. Homoseksualitāte ir skaista un nozīmīga manas personības daļa. Es ar to lepojos, un nemainītu to pret neko citu.

Ar cieņu,

vilciņš

Advertisements

Komentāri»

1. Subalterns « Rendijas blogs - janvāris 4, 2009

[…] Ierakstīts 04/01/2009 by Rendija Vēl viens jaunums slēpjas zem nosaukuma “Subalterns”.  Protams, tas ir blogs. Protams, viena geja blogs. Lesbietes neblogo, nezkādēļ… Laikam, […]

2. 7 lietas. Kārtējās. « Rendijas blogs - janvāris 23, 2009

[…] Subalterns – jo spečuks “mīksto” jautājumos. […]


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: