jump to navigation

Tiešām kļūst labāk! maijs 19, 2011

Posted by vilcins in Identitāte, Politika, Sabiedrība, Ģimene.
Tags: , , , , , , , ,
trackback

Kad pagājušogad avīžnieks Dens Sevidžs sāka savu “It Getts Better” video projektu kā atbildi uz vairākām gandrīz vienlaicīgām mīksto pusaudžu pašnāvībām ASV, mana pirmā reakcija bija: kā gan neviens ko tādu pirms tam nebija izdomājis! Tik vienkārši un pārliecinoši. Šeit ir paša Sevidža video:

Starp citu, Sevidža viedokļu/ieteikumu sleja nedēļas laikrakstā “Svešinieks” ir ārkārtīgi smieklīga, bet ļoti noderīga.

Protams, stāsts nav tikai vienkāršs un skaists: no video mūs uzrunā galvenokārt finansiāli un visādi citādi veiksmīgi baltādaini vidusšķiras vīrieši, un, ja jau šodien gribas pārgriezt vēnas, kāds gan varētu būt labums no solījuma, ka tālā nākotnē kļūs labāk. ASV atsķirības starp turīgajiem un nabagiem kļūst aizvien lielākas un izkārpīties no nabadzības un aprobežotības rensteles ir gandrīz neiespējami, it īpaši, ja nav ģimenes atbalsta. Un tam ir vistiešākais sakars ar bezcerīgo situāciju, kurā nonāk neskaitāmi mīkstie pusaudži, un jo īpaši jaunieši, kas neatbilst divu dzimumu kategorijām. Ar uzrunāšanu tīmeklī vien nepietiek.

Bet tas nu tā — ne pirmā, ne pēdējā reize, kad es par šādu lietu gaužos. Pirms pāris dienām LTV rādītās HOMO@LV sakarā gribēju teikt, ka īstenībā tiešām kļūst labāk. Man gan pašlaik ir pilnīgi vienalga, vai mīkstie oficiāli var noformēt kopdzīvi, jo ne man pašlaik ir civilvīrs, ne manta, ko dalīt un nodot nākamajai paaudzei. Taču ir pilnīgi skaidrs, ka situācija ir kļuvusi daudz labāka kā bija vēl tikai pirms pāris gadiem. Goba ir labi atspoguļojis pēdējās piecgades kašķus, bet pretēji Ievas Albertes vītarotajam, ka “Praidu nemaz nevajag,lai diskutētu par h-seksuāļu tiesībām”, ir skaidrs, ka praids ir nodrošinājis milzīgu redzamību. Lai jau Zatlers neatbalsta viendzimuma laulības, taču man ikdienā būt par geju ir daudz vienkāršāk nekā vēl pavisam nesen. Nu redz, pats sapinos, jo iepriekšējā rindkopā teicu, ka ar pateikšanu, ka kļūst labāk, nepietiek. Ieguvumi ir sīki, un ar tiem nepietiek, bet arī sīkumi var būt patīkami. Kaut vai portāla pietiek.com lietotāju kometāri pie homofobiskas lasītājas vēstules — pa ilgiem laikiem lielais vairums ir ārkārtīgi pozitīvi. Tā lūk — tiešām kļūst labāk!

Advertisements

Komentāri»

1. Windauboy - maijs 19, 2011

Starp citu Subalterna blogs ir izvirzīts konkursam “Latvijas labākais LGBT blogs 2011”, tāpēc bloga fani par to var nobalsot šeit: http://poll.fm/30715

2. vilcins - maijs 19, 2011

Ha, izrādās ka Daniels arī ir tikko ielicis video, kas saistīts ar Sevidža projektu: http://zemmatraca.blogspot.com/2011/05/videoieraxts.html?zx=963db425a50fb501


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: