jump to navigation

Eirovīzija maijs 8, 2011

Posted by vilcins in Identitāte, Sabiedrība.
Tags: , ,
trackback

Prieks par šī gada mūsu pārstāvjiem Eirovīzijā. Smuki puiši un lipīga dziesmiņa. Ko vēl vairāk gan varētu prāsīt? Varbūt vienīgi nelielu drēbju nomešanu a la Natālija Naumova.

Musiqq

Un pati dziesma:

Protams, Eirovīzija ir ne tikai “saturīga” izklaide un iespēja atsvaidzināt Eiropas ģeogrāfijas zināšanas, bet arī mīksto svētki. Un tas ne tikai Kārļa Striepa komentāru dēļ. Ja godīgi, manuprāt, šim darbiņam vajadzētu pameklēt kādu spilgtāku un varavīksnaināku runātāju, jo Steipa talants ir daudz lielāks nopietnajās lietās.

Eirovīzijas nozīme mīktajiem ir ne tikai šad tad Delfu komentāries piesaukta, bet pavisam nopietnas akadēmiskas diskusijas pamats. Roberts Tobins saka, ka Eirovīzija ir iespēja sevi parādīt malā pastumtajiem un piemirstajiem — mīkstajiem in maznozīmīgām valstiņām. Tobins kopā ar savu partneri Ivanu Rejkofu, kurš, starp citu, ir igaunis, ir aizsākuši veselu Eirovīzijas pētniecības vilni. Tas spēcīgi balstīts gan mīksto teorījā, gan mīksto studijās. Abu sastādītā grāmata “Dziesma Eiropai” vismaz daļēji pieejama gūglī.

Dziesma Eiropai

Bet ja nav laika vai gribēšanas urbties cauri akadēmiskiem rakstiem, par Eirovīzijas izaicinājumu dzimuma un dzimtes jēdzieniem var pārliecināties, ātri uzmetot aci vispirms jau pieminētās Marijas Naumovas uzvalkam un dejai.

Vēl labāks piemērs ir 1998. gada uzvarētāja Dana International, kura bija pirmā dzimumu mainījusī persona, par ko es jebkad biju dzirdējis.

Priecīgu visiem Eirovīzijas gaidīšanas nedēļu!

Advertisements

Komentāri»

No comments yet — be the first.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: