jump to navigation

Likteņdārzs augusts 13, 2009

Posted by vilcins in Identitāte, Politika, Sabiedrība.
Tags: , ,
trackback

Molotova-Ribentropa pakta un Baltijas ceļa gadadienai tuvojoties, Latvijas televīzija ir sākusi drillēt sērīgu Likteņdārza reklāmu.

Šis ambiciozais projekts paredz parka izveidi uz salas Daugavā, tā pieminot latviešu tautas represijās, izsūtījumā, un trimdā un klaidos zudušos. Daļa naudas jau savākta un darbi jau sākti, lai varētu veidod parku. Pat iestādīti jau pirmie kociņi, tāpēc jādomā, ka salai pašreizējā izskatā nepaliks uz ilgu laiku.

Attēls no Flickr

Par Liktendārzu rakstu, jo, jau pirms vairākiem gadiem, Viļa Vītola par Likteņdārzu stāstītajā klausoties, man ienāca prātā ka Latvijas un latviešu mīkstajiem biežāk būtu jāspiežas uz pieminēšanu pie tautas sāpju uzskaitīšanas. Protams, ir Salaspils un nacistu laika tīrīšanas, ko šad un tad piemin, bet tāpat derētu piemiņas vērti ir tie, kas padomju laikā dabuja atsēdēt divus gadus, un tie, kas šad un tad uz ielas atspārditi. Bet par klaidiem (par šā sarežģītā vārda kontekstu sīkāk: šeit) runājot, jāpiemetina, ka kopš robežu atvēršanas ne viens vien mīkstais ir devies pasaules plašumos, kaut vai nesen dzeltenajā presē pavīdējusī ziņa par dziedātāja Gunāra Kalniņa pārcelšanos uz dzīvi Spānijā.

Un tāpēc, kā gan vislabāk būtu iekārtot mīksto stūrīti Likteņdārzā? Varētu jau vienkārši ar kvadrātmetru rudzupuķu. Bet varbūt kaut ko zeltainu? Krāsainu pelargoniju krāvumu?

Advertisements

Komentāri»

No comments yet — be the first.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: