jump to navigation

Svētki un politika maijs 9, 2009

Posted by vilcins in Identitāte, Politika, Sabiedrība, Ģimene.
Tags: , , , , , , ,
trackback

Uzvaras, Ģimenes, un nākošās nedēļas Lepnuma svētki ir sacēluši pamatīgu traci ar jau tradicionāliem uzsaukumiem uz atsišanu, vērtību iznīcināšanu un visu pārējo. Beidzot pēc mēnešiem ilgas gaidīšanas, Rīgas dome ir devusi Mozaīkai atļauju Baltijas praida gājienam.

Kā vienmēr, izskatās, ka tieši vienlīdzības noliedzēju balsis ir visskaļākās, un tieši protestētāji un naida kurinātāji arī šogad būs galvenie informācijas izplatītāji par praidu un par mīkstajiem kopumā. Leģendārie NoPride-isti šogad ir solījuši klusēt, tādējādi samazinot praidam pievērsto uzmanību, un savu solījumu vismaz publiski pilda– viņu mājas lapa nu jau kādu laiku nav atjaunota.

Līdzīgu pieeju cenšas izmantot arī politiķi: Rīgas izpilddirektors Andris Grīnbergs ir publiski aicinājis kristiešus atturēties no protestiem.

Vienīgi balamute Dimiters neklusē, bet šoreiz ģimenes apstākļu dēļ ne vairs kopā ar melni tērpto Līgu, kas šovu, protams, padarīs  mazāk dramatisku.

Dimitera ģimenes ķeza nav vienīgais jaunums šī pavasara mīksto politikā. Praida tuvošanās ir radījusi dažādu aktivitāti kibertelpā.

No neitrālākas pozīcijas, Juris Kaža savā angļu valodas blogā notiekošo apraksta kā runas brīvības jautājumu. Zviedru politiķe Catrine Norrgård savā Europarlamenta kampaņas blogā aizvakar rakstīja, ka, lai arī viņa nevar būt Rīgā uz praidu, jo pašlaiki ir priekšvēlēšanu kampaņas pats karstums, Norgarda cer,  ka viņas atbalsts vismaz netieši palīdz Latvijas mīkstajiem.

Eiroparlamenta vēlēšanas šogad praidam piedod īpašu garšu. ILGA-Eiropa uz vēlēšanām aicina kandidātus parakstīt apņemšanos atbalstīt mīkstos savā politiskajā darbībā. Gada sākumā es rakstīju, ka jaunajam politikas aktīvisma vilnim šoreiz ir jāiekļauj arī mīkstie, un toreiz, godīgi sakot, tāda iespēja šķita diezgan nereāla.

Varbūt tāpēc, ka Eiroparlaments ir tālu, un tādēļ kandidāti jūtas drošāki, nekā pašmāju politiskajās cīņās, bet pašlaik jau 9 Latvijas deputātu kandidāti ir parakstījuši apņemšanos atbakstīt mīksto tiesības. Visi ir labējie liberāļi- Jaunais Laiks, SCP, un Pilsoniskā Sabiedrība, un neviens no viņiem, šķiet, nav starp savas partijas galvenajiem kandidātiem, bet jebkurā gadījumā ārkārtīgi liels prieks par šo politiķu darbību.

No pašu mīksto puses nāk interesants projekts– emuāra stilā rakstītais betkāirpatiesībā.lv, kas cenšas atspēkot pēdējos gados noliedzēju daudz izplatītos pseidozinātniskos apgalvojumus.

Ir skaidrs, ka nakošā nedēļa būs interesanta. Priecīgu Mātes dienu un visus pārējos svētkus!

Advertisements

Komentāri»

1. Ar savu galvu uz pleciem. Un sirdi krūtīs. - maijs 13, 2009

Vairā kā puse Rīgas Domes deputātu ir…..

Diena ziņo, ka 34 Rīgas Domes deputāti esot parakstījuši aicinājumu pārskatīt Mozaīkai izsniegto Draudzības Dienu gājiena atļauju. Skumīgs apliecinājums tam, ka vairāk kā puse RD deputātu ir.. dumji? populistiski? aprobežoti? ne……

2. Vēlēšanas « subalterns - jūnijs 6, 2009

[…] vēlēšanu procesā priecē. Vēl vairāk priecē tas, ka kopš iepriekšējās reizes, kad rakstīju par šo jautājumu, apņemšanos mīksto atbalstam parakstījuši vēl trīs kandidāti, un kopš Jura raksta […]


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: