jump to navigation

Mīksto vedības aprīlis 8, 2009

Posted by vilcins in Identitāte, Politika, Sabiedrība, Ģimene.
Tags: , , , , ,
trackback

Nedēļas laikā no vairākām pusēm pienāk ziņas par mīksto (pareizāk sakot, “homoseksuāļu”, jo transpersonu legālo statusu viendzimumu laulību tiesības nereti tieši neietekmē) laulību tiesību palielināšanu. Gay.lv ziņo, ka kaimiņvalsts Zviedrijas parlaments nobalsojis par viendzimuma laulību legalizāciju. Tāpat, vakar Vermontas pavalsts parlaments ASV apstiprināja mīksto tiesības precēties. Vermonta ir pirmā pavalsts, kur laulības apstiprinātas ar pilsoņu vēlēto pārstāvju palīdzību– pārējos štatos tās apstiprinājušas konstitucionālās tiesas, ieskaitot Aiovu, kur tas notika pagājšpiektdien.

Kā jau minēju pirms pāris dienām, Latvijā, acīmredzot, tas drīz nenotiks, jo tikai 12% šejieniešu atbalsta viendzimuma laulību ideju.

No subalterna viesiem 75% (8.aprīlīļa rītā) gribētos redzēt, ka arī pie mums varētu sveikt divus brūtganus vai brūtes. Tas, protams, būtu glīti, bet no otras puses ir jāpadomā, vai tam pašlaik būtu jābūt galvenajam mērķim un pūliņu objektam. Noliedzošā attieksme pret viendzimuma laulībām ir tikai simptoms tam, ka mīkstie tiek uzskatīti par sabiedrībai nepiederošiem. Mūsējie bieži tiek izmesti no mājām un nespēj sasniegt savu izglītības un profesionālo potenciālu diskriminācijas dēļ. Jaunieši, īpaši no sabiedrības zemākajiem un nenodrošinātajiem slāņiem tiek pakļauti vardarbībai un bieži ir spiesti strādāt seksa industrijā, kas viņus pakļauj veselības riskiem un nereti noved pie sabiedriskas marģinalizācijas.

Protams, ir prieks redzēt, ka kaut kur mīkstajiem jau atkal ir dota iespēja precēties– publiski apliecināt savu mīlēstību un iegūt labākus noteikumus hipotekārajam kredītam, un varbūt pat adoptēt bērnus,– bet vienlaicīgi, ir jāatceras, ka mūsu kopienā ir jautājumi, kas ir daudz sāpīgāki, kā nedrīkstēšana precēties, jeb kā dievturi saka, līdzināties.

Advertisements

Komentāri»

No comments yet — be the first.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: