jump to navigation

Iedzimtais krāniņu skaits marts 13, 2009

Posted by vilcins in Identitāte, Politika, Sabiedrība, Veselība, Ģimene.
Tags: , , , ,
trackback

LETA, neatsaucoties uz avotu, bet acīmredzami tulkojot ārvalstu dzelteno presi, publicējusi rakstu par Krievijā dzimušu puisīti, kas pasaulē nācis ar diviem dzimumlocekļiem. Īsais raksts beidzas ar ziņojumu, ka uztraukumam nav pamata- abi locekļi ir ķirurģiski savienoti vienā un bērns izaugs par “normālu” vīrieti, kam varēs būt bērni.

TVNET rakstu ievietoja sievietēm paredzētajā sadaļā ar virsrakstu “Piedzimst zēns ar diviem dzimumlocekļiem”. Acīmredzot,  šī ziņa ir īpaši noderīga sievietēm , jo tas atrodams “Tava dzīve” sadaļā, kur parasti publicē rakstus par bērnu audzināšanu.

Vēl precīzāk, raksts ievietos sadaļas apakšsekcijā “Savādā pasaule”, kas, kā nojaušams pēc nosaukuma, satur rakstus par pasaules dīvainībām.

Taču iedzimta dzimumorgānu dažādība nekādā gadījumā nav retums. Lai arī divu krāniņu īpašnieki nedzimst katru dienu, Ziemeļamerikas Interseksuāļu Biedrība ziņo, ka katrs simtais bērns dzimst ar no standarta vīrieša un sievietes ķermeņa atšķirīgām īpašībām un vienam vai diviem no no tūkstoša tiek izdarītas korektīvas operācijas.

Medicīnas sistēma iegulda lielas pūles un līdzekļus, lai turētu mūs dzimumu standartos un uzturētu mītu par skaidri un dabiski atšķirīgiem vīriešu un sieviešu dzimumiem, bet dzimumu dažādība ir daudz plašāka un nepakļaujas uzspiestām kategorijām. “Savāds” ir ne tik daudz puika ar diviem krāniņiem, cik mediķi un vecāki, kā arī mēdiji, kas pašlepni paziņo, ka viss būs normāli un bērns tiks salabots

Advertisements

Komentāri»

No comments yet — be the first.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: