jump to navigation

Anketa par sevi un seksu janvāris 10, 2009

Posted by vilcins in Identitāte, Sabiedrība, Sekss, Veselība.
Tags: , , ,
trackback

Pēdejā mēneša laikā divas reizes esmu aizpildījis veselības aprūpes pakalpojuma anketas ar jautājumiem par savu dzimumdzīvi. Vienu HIV testam un otru urologa vizītei, un abas reizes bija patīkams pārsteigums par to, cik vienkārši šos jautājumus varu atbildēt, kopš esmu sācis atklāti runāt par savu seksualitāti.

Šīs pārmaiņas ir milzīgas. Pirmo reizi man bija jāievelk ķeksītis par seksualitāti armijas iesaukuma reģistrācijas laikā vidusskolas laikā. Toreiz vēl bija obligātais iesaukums vīriešiem un vidusskolniekiem bija obligāti jāreģistrējas. Mūsu klases puišus aizveda visus kopā un nosēdināja vienā telpa, kur bija jāaizpilda vairāku lappušu anketa. Vienīgais jautājums, ko no veselības saraksta atceros, bija “Vai esat homoseksuāls”.

Iespējams, ka precīzāk jautājums vairāk līdzinājās “vai jums ir bijušas homoseksuālas dzimumattiecības?”, uz kuru, atbildot negatīvi, es nebūtu melojis, bet toreiz tas šķita kā vispārīgs identitātes novērtējums, un es skaidri atceros melīgo sajūtu, iekrāsojot “nē”.

Pagājšmēnes uz ādas aiz sēkliniekiem uzmetās pumpas. Pumpas nekādā gadījumā nav patīkamas, bet ja tās parādās ap ģenitālijām, tās kļūst īpaši satraucošas. Kaite jau paliek kaite, bet venēriskās slimības tomēr šķiet mazāk pieņemamas kā parasta gripa.

To gadījumā ir ne tikai jāpārrunā sava kājstarpe ar dakteri, bet vienlaicīgi var nākties atzīt no kurienes “zaraza” nākusi. Un atšķirībā no piektdienas vakara sarunām bārā, STS māsiņa tevi neslavēs par daudzskaitlīgiem sasniegumiem gultā un tā vietā atgādinās, ka “jo mazāk partneru, jo drošāk”.

Atlika vien saņemties un doties uz vietējo ģimenes veselības centru un pieteikties uz vizīti pie urologa. Reģistratūrā aizpildīju anketu, ieskaitot jautājumus par partneriem. Izrādījās, ka pēdējā laikā bija gājis tik švaki, ka nevarēju īsti atcerēties vai pēdējā reize, kad bija izdevies ierampāties svešā gultā, bija vai nebija pēdējo divu mēnešu laikā.

Izrādās, ka vējbakām radniecīgais vīrus visticamāk saķerts sporta zāles dušās. Tas padarīja turpmāko sarunu ar uroloģi (ha, openoffice latviešu valodas vārdnīca neatpazīst šo vārdu sieviešu dzimtē 🙂 )daudz patīkamāku, un māsiņas kompliments par regulāro prezervatīvu lietošanu bija šķietami vietā.

Es rakstu par šo vizīti nevis, lai izmantotu iespēju publiski apspriest savus dzimumorgānus, bet tāpēc, ka mani pārsteidza, cik vienkārši un dabiski man bija runāt par to, ka mani partneri vienmēr ir vīrieši. Anketas neitrālā izvēle starp “pēdējo divu mēnešu laikā jums ir bijušas dzimumattiecības ar a) vīriešiem, b) sievietēm, c)vīriešiem un sievietēm” radīja drošības sajūtu.

Nedēļu pēc vizītes ģimenes veselības centrā bija iespēja izdarīt HIV testu AIDS mēneša akcijas laikā. Pirms varēju aiz vaiga aizlikt sāļo HIV-antiķermenīšu spilventiņu bija jāaizpilda trīs lappušu anketu par dzimumsakariem visas dzīves laikā un pēdējos mēnešos. Šoreiz neitrālas izvēles iespējas pašam un partneriem nav vienkāršs divdalījums, bet iespējams izvēlēties arī trešo dzimumu.

Man trešais dzimums nav nepieciešams, bet apziņa, ka tiem, kam nepiederība definētajiem dzimumiem ir dzīves sastāvdaļa, ir pieejama pašiem sava ailīte, dod drošības un pārliecības sajūtu arī man.

Advertisements

Komentāri»

1. Neatkarīgais - janvāris 10, 2009

Es paguvu liidziigas anketes pildiit veel tajaa laikaa, kad jautaajums skaneeja: “Vai jums ir bijis sekss par naudu vai sekss ar sava dzimuma pārstāvi?” Un taa kaa prostituucija un homoseksualitaate bija ‘loti veiksmiigi’ apvienota vienaa jautaajumaa, es pamatiigi apmulsis tomeer noraadiiju nee. Bet, cik zinu, tagad tas jautaajums ir izmainiits.

2. Sapnis - janvāris 10, 2009

Ko tik tajās dušās nevar dabūt. Visu izņemot seksu 😀

3. nuclearsecrets - janvāris 24, 2009

Kad mani sauca armijā (un neiesauca), jautājums bija, vai piemīt seksuālās perversijas un iekavās skaidrots — fizioloģiski nenormāla dzimumakta izdarīšana, piemēram, homoseksuālisms. Atzīmēju, ka nē, taču līdz šai baltai dienai neesmu ticis skaidrībā, vai heteroseksuāls orālais sekss tomēr neskaitās fizioloģiski nenormāls.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: